Š. m. lapkričio 12 d. 5 klasės mokiniai vyko į prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ edukacinę erdvę „Kosmoso atradimai“, kuri įrengta pasauliui minint 50-ąsias metines, kuomet pirmą kartą ant Mėnulio paviršaus žengė žmogus.

Mokiniai sferiniam kine žiūrėjo edukacinį filmuką „Krentančių žvaigždžių paslaptis“ apie iš Antarktidos keliaujantį pingviną ir jo draugą baltąjį lokį, kurie skrido erdvėlaiviu į kosmosą. Netikėtai į juos atsitrenkus meteoritui, astronautai buvo priversti leistis ir taip susipažino su kolibre, kuri papasakoja neįtikėtiną legendą apie Šviesos Akmenis. Hipotezės, stebėjimai ir atkaklūs tyrinėjimai leido draugams, dar prieš grįžtant į Žemę, rasti atsakymus į paslaptingus kosminius klausimus apie meteoritus ir krentančias žvaigždes.

Edukacinėje erdvėje mes išvydome ore plevėsuojantį įspūdingo dydžio Saulės sistemos modelį. Mokiniai aplankė žaibų ir žvaigždžių kambarį,  parodą „Kosminė botanika“, kurioje išsaugoti autentiški vienintelio lietuvių kosmonauto lakūno-bandytojo R. Stankevičiaus eksponatai, lietuviškų dirbtinių Žemės palydovų kopijos, įranga, su kuria kosmose buvo atliekami bandymai, siekiant išauginti augalus. Taip pat meteoritų parodą, kurioje mokiniai galėjo išvysti gabalėlį Mėnulio ir net Marso. Iš įdomių faktų Saulės sistemos žemėlapio mokiniai sužinojo planetų atstumus nuo Saulės planetos bei jų paviršiaus temperatūras. Vėliau išbandė simuliacinius žaidimus, leido laiką PLAYMOBIL žaidimų erdvėje.

Mokytojos Edita Kreizienė ir Eglė Ramančiuckienė