Dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs – „ Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Regis, mus, VI laidos abiturientus, gražiausia muzika lydi jau nuo pirmųjų mokyklinių dienų. Skambant muzikos akordams mes džiaugėmės ir liūdėjome, skubėjome ir nekantravome. Savaime suprantama, kad ir paskutiniąsias šimtą dienų pasitikome lydimi muzikos.

Taigi vasario 14d. vakarą Stakliškių gimnazijoje vyko VI gimnazijos laidos abiturientų šimtadienis – „Muzikiniai apdovanojimai“. Skambant svaiginantiems muzikos akordams aktų salėje rinkosi ne tik šventės kaltininkai, abiturientai, bet ir svečiai, mokytojai, tėveliai. Renginio metu svečiai : žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Stakliškių seniūnė Nijolė Ivanovienė, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Prienų rajono švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Stakliškių parapijos klebonas Gediminas Mieldažis, buvusi gimnazijos direktorė Loreta Šernienė abiturientams linkėjo nesuklupti finišo tiesiojoje, džiaugtis paskutinėmis mokyklinio gyvenimo akimirkomis, sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus ir jau liepos viduryje rankose laikyti mokyklos baigimo atestatus. Tuo tarpu gimnazijos direktorius Vygantas Kornejevas abiturientams linkėjo surasti motyvacijos mokytis ir niekada nepasiduoti, kad ir kaip sunku būtų. Prie šiltų sveikinimų prisidėjo ir abiturientų didžiausi patarėjai, tėvai, kurie savo vaikams dovanojo širdį virpinančią dainą, primenančią likti draugais ne tik  po šimto dienų, bet ir visą gyvenimą, tačiau svarbiausias palinkėjimas – būti, gerais, dorais, mylinčiais ir užjaučiančiais žmonėmis – skambėjo klasės auklėtojos Onutės Kamblevičienės lūpomis. Nubraukus karštą ašarą, salėje nebetilo juokas – pirmoji mokytoja Rasa Noreikienė abiturientams paruošė staigmeną, trumpametražį filmą, apie jau vaikystėje pražydusį muzikinį talentą. O šventės organizatoriai, vienuoliktokai, gimnazistus pakvietė įrodyti savo brandą ir muzikinį išsilavinimą. Sėkmingai įvykdžius užduotis iškiliausios muzikos žvaigždės buvo pagerbtos muzikiniuose apdovanojimuose, tačiau vakaro kulminacija tapo šventės kaltininkų, abiturientų, gyvenimo knygos inscenizacija, kurioje netrūko šokių, dainių, mokyklinio gyvenimo akimirkų ir padėkų tiems, kurie padėjo rašyti šią gyvenimo knygą.

Šimtadienis baigėsi, tačiau šimtas dienų dar tik prasideda…

Stakliškių gimnazijos VI laidos abiturientė Rūta Vasiliauskaitė Foto>>