Tęsdami tautosakos pamokų ciklą septintokai apsilankė Butrimonių kraštotyros muziejuje. Pakeliui ant Verknės tilto prisiminėme legendą, kuri aiškina pavadinimo kilmę. Sustojome ir užkopėme ant Gerulių piliakalnio, dar vadinamo Zamkumi, Zamkeliu, Mastaltavičių kalnu.

Muziejaus vadovė, buvusi istorijos mokytoja, mus priėmė  įrengtoje kaimiškoje pirkioje, parodė senovinius buities daiktus, paaiškino jų paskirtį. Kai kuriuos rakandus mokiniai atpažino, nes yra matę savo senelių, kaimynų namuose. Berniukams susidomėjimą sukėlė ūkio padargai: šukos arkliams šukuoti, pjautuvas, spragilas, sėtuvė. Kambaryje, skirtame linui, vadovė paaiškino sunkų kelią nuo sėklytės iki puošnių audeklų.

Pamoka netradicinėje erdvėje, muziejaus ekspozicijos ir eksponatai mokiniams suteikė galimybę pajusti senovės dvasią, suprasti, kokioje aplinkoje buvo kuriamos dainos, pasakos,  geriau pažinti savo krašto praeitį.

Mokytoja Dana Gecevičienė Foto>>