Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

Todėl šiandien Stakliškių gimnazijos pradinukus aplankė Vyšniūnų bibliotekos bibliotekininkė Živilė Višniauskienė. Živilė mokiniams paskaitė ištrauką iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė”, kurioje pasakojama kaip Pepė švenčia savo gimtadienį. O kad mokiniai pasijustų lyg tikrame gimtadienyję, Živilė atvėrė savo pintinėlę ir papuošė juos gimtadienio kepuraitėmis, padovanojo švilpukus ir pavaišino keksiukais, kuriuose degė žvakutė. Mokiniai sugalvojo norus ir užpūtė žvakutes. Tikėkimės, kad pirmokėlių visi norai išsipildys.

Stakliškių gimnazijos pirmokai taria nuoširdų ačiū Živilei ir pažada perskaityti jos dovanotą knygelę.

Mokytoja Marija Grabauskienė